Beseda s Rami Be’erem, choreografem a uměleckým vedoucím Kibbutz Contemporary Dance Company (Izrael)

úterý 24. 5. 2022
21:30
Mahenovo divadlo, hlediště

 

Debata proběhne v anglickém jazyce.

Žánr: Tanec, Zahraničí, Debaty

V 21:30, bezprostředně po představení inscenace Asylum, srdečně zveme diváky na besedu s mimořádnou osobností izraelského současného tance, choreografem a uměleckým vedoucím Kibbutz Contemporary Dance Company, Rami Be’erem. Besedu povede v hledišti Mahenova divadla v anglickém jazyce Thoriso Magongwa, sólista Baletu NdB.

Proslulý izraelský soubor pod uměleckým vedením výjimečné osobnosti Ramiho Be´era patří k nejvýznamnějším souborům současného tance vůbec. Choreografie Azyl se se zabývá jedním z nejžhavějších současných problémů ve světě, problémem postavení uprchlíka, imigrace, osudu žadatelů o azyl. Choreograf přistupuje k tématu z existenciálního hlediska a nastoluje otázky, které zkoumají pojmy spojené s imigrací, jako jsou vlast, identita, příslušnost, statut cizince, touha a domov… Azyl je Ramiho autobiografickým příběhem, v němž odhaluje své vnímání frustrace, zmatení a zcizení jako člen židovské rodiny přeživší holocaust.

„Příběh je o místech, kde si můžete odpočinout. O uprchlících, kteří hledají útočiště pro svou mysl, o místech a lidech, kteří chtějí někam patřit, být něčeho součástí. Chtěl jsem se věnovat tématu, do kterého se může vcítit každý člověk bez ohledu na národnost, pohlaví a tak dále.“ Rami Be’er