Tři sestry
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
středa 25.05.2022
20:00
Divadlo Reduta


Žánr: Činohra, ČR, Ženský element
Délka představení: 1 hodina 40 minut, bez přestávky

Koupit vstupenky

Jeden z nejhranějších titulů moderního dramatu sleduje osudy čtyř sourozenců Prozorovových, žijících po smrti otce v rodinném sídle typického maloměsta. Nejstarší Olga je staropanenská učitelka gymnázia, Máša je ne zrovna šťastně vdaná i zamilovaná současně, Irina touží po opravdové lásce a jediný bratr Andrej se zamiluje a posléze i ožení s dívkou, která rozloží jeho samotného, ovládne dům a izolací zcela likviduje i jeho sestry. Všichni touží po návratu z provincie do centra ‒ do Moskvy, města, odkud pocházejí a které je pro ně symbolem místa, kde se dá prožít štěstí.

„Jaký smysl má život a jaký naše prožitá utrpení? Dozví se to lidstvo někdy? Za dvě stě tři sta let?“ Hra o složitosti umění žít, o (ne)schopnosti být šťasten kdekoli, kdykoli, za jakýchkoli okolností ‒ jak bychom dnes řekli, v „přítomném okamžiku“ ‒ klade zásadní výzvu i nám: Známe po sto dvaceti letech od napsání hry na tyto otázky odpověď?

Autor: Anton Pavlovič Čechov

Inscenační úprava: Michal Zetel, Iva Šulajová a kolektiv herců

Režie: Michal Zetel

Dramaturgie: Iva Šulajová

Výprava: Eva Jiřikovská

Hudba: Martin Štědroň

 

Hrají: Josef Kubáník, Petra Staňková, Jitka Hlaváčová, Pavlína Hejcmanová, Míma Krajčová, Pavel Hromádka, František Maňák, Zdeněk Trčálek, Jiří Hejcman, Pavel Majkus