Open Call Woods
Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI)
čtvrtek 26. 5 a pátek 27. 5. 2022
15:00 – 19:00
Workshop: zkušebna na Rooseveltově 13, Brno

 

Žánr: Workshop, Tanec, Zahraničí

Staňte se stromem uprostřed města – Zapojte se do projektu Woods! Vyhlašujeme open call pro všechny, kteří praktikují stoj na hlavě

ve spolupráci s festivalem TANEC PRAHA

Registrace uzavřena

Registrace otevřena do 20. května.

Svou registrací potvrzujete zájem i časové možnosti v termínu 26. – 29. 5. 2022. 
Workshop proběhne ve dnech 26 a 27. 5 od 15:00 do 19:00, veřejná prezentace bude 28. 5 a 29. 5. v 17.00 a 19:00.
Absolvování workshopu je podmínkou pro účast na veřejné prezentaci. Workshop je veden v anglickém jazyce. Účast na veřejné prezentaci je symbolicky honorována.

Staňte se stromem uprostřed města – Zapojte se do projektu Woods

Vyhlašujeme open call pro všechny, kteří praktikují stoj na hlavě

Zastavte se na moment po cestě městem v jedinečném, pestrém lese. Woods, kdesi na pomezí tance, performance a vizuálního umění, nás kreativním a poetickým způsobem vyzývá podívat se na palčivé současné otázky klimatických změn a života v naší společnosti. To vše z neotřelého úhlu pohledu, doslova „vzhůru nohama“. Performerky z Brazílie, Portugalska a Slovinska se společně s účastníky z řad široké veřejnosti mění v urostlé stromy. Jak dlouho vydrží stát na hlavě? A jak dlouho ještě přežijí naše lesy?

Woods není jen pohybová performance. Je to výzva k dialogu o současné společnosti a klimatických změnách. Potřeba dát odpověď světu, který volá po změně. Protože neexistuje žádná planeta B. Pohonem celého projektu je solidarita a empatie. Performeři různého věku, národnosti a pohlaví tvoří jednotný les urostlých stromů, jejichž síla spočívá v jejich rozdílnosti a vzájemné podpoře.
My-příroda to společně zvládneme. Stop making wars. Start planting trees!

Koho hledáme
Hledáme všechny, kteří praktikují stoj na hlavě: studenty tance, jógy, hip hopu, capoeiry, gymnastiky, nového cirkusu atd., jakéhokoli pohlaví či etnika a věku od 18 let – ať je náš les co nejpestřejší!

Na dvoudenním workshopu si vyzkoušíme stoj na hlavě, seznámíme se s dílem a nastudujeme choreografii. Posdílíme různé techniky a navzájem se podpoříme a pomůžeme si, abychom vystupovali jako jeden tým – v boji proti nehostinnému betonu, úbytku přírody, klimatickým změnám a mizejícím lesům.

 

Harmonogram pro Woods v Brně –  Pořádá TANEC PRAHA ve spolupráci s Divadelním světem Brno a dne 28.5. s festivalem Merkádo.
26. + 27. 5. 2022 | 15:00 – 19:00 | workshop, zkušebna na Roosweltové 13, Brno
28. 5. 2022 | 17:00 + 19:00 | veřejná prezentace na náměstí Svobody
29. 5. 2022 | 17:00 + 19:00 | veřejná prezentace na Moravském náměstí – u Jošta

 

Projekt je součástí Big Pulse Dance Alliance – spolupráce 12-ti evropských festivalů a jarního turné Woods (Litva – Švédsko – Česká republika – Velká Británie).

Projekt se koná za podpory Perform Europe a je spolufinancován programem Kreativní Evropa EU.

Woods is presented as part of the Big Pulse Dance Alliance –  a collaboration of 12 European festival and the spring tour of Woods (Lithuania – Sweden – Czech Republic – UK). Woods is supported by Perform Europe and co-funded by the Creative Europe EU programme.