Woods
Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI)
sobota 28. 5. 2022
17:00 a 19:00
Náměstí Svobody 

Žánr: Tanec, Zahraničí

Délka: 35 minut, bez přestávky

ve spolupráci s festivalem TANEC PRAHA

Vstup zdarma

Les uprostřed města. Lidé uprostřed svých těl. Křehkost i vytrvalost. Čtveřice tanečnic z Brazílie, Portugalska a Slovinska přivážejí unikátní participativní taneční site-specific projekt, ve kterém zkoumají nestálost a nestability těla, které odrážejí stav přírody, klimatu a kolektivu. Když stojíme hlavou dolů, tělo převrací prostor a čas. Jak dlouho vydrží takto stát lidské tělo a jak dlouho stojí les? Inscenační tým v každém městě, kde hostuje, zapojuje místní obyvatele, aby společně utvořili krajinu lesa a stali se součástí společného přemýšlení nad stavem planety, která nemá „plán B“. Na základě dvoudenního společného workshopu, vznikne na různých veřejných prostranstvích v Brně stromový háj organicky vrůstající do běžného dne uprostřed města.

Projekt je součástí Big Pulse Dance Alliance, na kterém spolupracuje 12 evropských festivalů. Jarní turné Woods (Litva – Švédsko – Česká republika – Velká Británie) získalo podporu Perform Europe.

Projekt vznikl ve spolupráci s Mezinárodním  festivalem současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA. Na uvedení v Brně se podílí latinskoamerické trhy Merkádo.

Režie, choreografie: Clarice Lima

Dramaturgie: Catarina Saraiva

Asistenti režie: Nina Fajdiga, Aline Bonamin

 

účinkují: Nina Fajdiga, Aline Bonamin a místní účastníci

Projekt je součástí Big Pulse Dance Alliance – spolupráce 12-ti evropských festivalů a jarního turné Woods (Litva – Švédsko – Česká republika – Velká Británie). Projekt se koná za podpory Perform Europe a je spolufinancován programem Kreativní Evropa EU.

Woods is presented as part of the Big Pulse Dance Alliance –  a collaboration of 12 European festival and the spring tour of Woods (Lithuania – Sweden – Czech Republic – UK). Woods is supported by Perform Europe and co-funded by the Creative Europe EU programme.